Kinezjologiczne taśmy nie tylko przynoszą efekty sportowcom!

Taśmy kinezjologiczne są popularnym rozwiązaniem w świecie sportu, ponieważ z powodzeniem wykorzystywane są jako wsparcie podczas rehabilitacji, a także stabilizacji nadwyrężonych partii mięśniowych. Warto jednak wiedzieć, że taśmy kinezjologiczne wykorzystać można również w zabiegach pielęgnacyjnych i odmładzających. Poszukujesz rozwiązania, które nie tylko przyniesie ulgę Twoim mięśniom i skórze, ale także będzie delikatne dla Twojej wrażliwej cery? W naszej ofercie dostępne są taśmy kinezjologiczne, które spełnią te wymagania i więcej! Dzięki specjalnie dobranemu klejowi, są one doskonałym wyborem dla osób o wrażliwej skórze, alergików, dzieci i osób starszych.

 

Taśmy kinezjologiczne na twarz – na co trzeba zwrócić uwagę?

Przed zastosowaniem taśmy zaleca się wykonanie testu wrażliwości na małym fragmencie skóry, na przykład na nadgarstku. Uważaj na objawy niepożądane, takie jak swędzenie czy zaczerwienienie, które mogą świadczyć o nietolerancji. Pamiętaj, że taśmy kinezjologiczne najlepiej aplikować na czystą i suchą skórę, unikając kontaktu z ranami oraz kremami czy balsamami. Po aplikacji taśmy, aktywuj klej poprzez delikatne pocieranie palcami. Na początku zaleca się noszenie taśmy przez 1-3 godziny, stopniowo wydłużając czas noszenia nawet do 12 godzin lub na noc. Taśmy nie powinny być zrywane, a ich usuwanie powinno być delikatne, przez powolne rolowanie.

 

Jakie korzyści przynosi regularne stosowanie taśmy kinezjo na twarz?

  1. Poprawa mikrokrążenia krwi i zmniejszenie zastojów tkankowych.
  2. Zmniejszenie obrzęków i zasinień, a także odczuć bólowych.
  3. Utrzymanie skóry w dobrej kondycji poprzez normalizację napięcia mięśniowego i powięziowego.
  4. Redukcja zmęczenia mięśni, a także zmarszczek mimicznych.
  5. Wsparcie i przedłużenie efektu masażu i jogi twarzy.

 

Taśma kinezjologiczna na twarz – facetaping wspomaga procesy regeneracji skóry twarzy oraz mięśni

Taśmę kinezjologiczną stosować można na:

  • czoło – w celu redukcji lwiej zmarszczki oraz poziomych zmarszczek,
  • policzki – uniesienie i ujędrnienie skóry,
  • okolice oczu – pomaga wygładzić kurze łapki,
  • podbródek – poprawa owalu twarzy,
  • okolice ust i nosa – minimalizuje bruzdę nosowo-wargową.

 

Kinesiotaping twarzy stosowany wraz z masażami twarzy i ciała pozwala zachować młodzieńczy wygląd!

Tejpy stosowane są szeroko w kosmetyce, służąc do redukcji drugiego podbródka, podnoszenia opadającej powieki czy zmniejszania obrzęków limfatycznych twarzy. Taping twarzy ma na celu uniesienie owalu twarzy, poprawę przepływu krwi i limfy oraz redukcję opuchlizny, zmniejszenie głębokości zmarszczek i redukcję drugiego podbródka oraz uniesienie kącików ust. Kinesiotaping twarzy zmniejsza napięcie mięśni, które może prowadzić do asymetrii twarzy lub bruksizmu. Taping estetyczny twarzy pomaga także w redukcji widoczności blizn i worków pod oczami. Dzięki kinesiotapingowi twarzy możliwe jest uelastycznienie skóry, oczyszczenie tkanek i zwiększenie dotlenienia na poziomie komórkowym. Zastosowanie taśm kinezjologicznych na twarz to nie tylko ulga dla mięśni, ale także poprawa krążenia krwi i chłonności, redukcja odczuwania bólu i obrzęków limfatycznych. Dodatkowo, pomagają w redukcji zmarszczek mimicznych i przedłużają efekty masażu oraz jogi twarzy. Wybierz teraz komfort i skuteczność – wybierz taśmy kinezjologiczne na twarz!

 

Taśmy kinezjologiczne na twarz od Mrs Brush – dlaczego są najlepszym wyborem?

Taping przeciwzmarszczkowy to metoda, która wymaga starannego dobrania odpowiednich taśm do kinesiotapingu. Z uwagi na wrażliwość skóry na twarzy, istotne jest wybór delikatnych taśm, które nie spowodują podrażnień. Ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj materiału i kleju użytego w taśmach do twarzy. Oferowane przez nas taśmy kinezjologiczne na twarz wykonane są z cienkiego materiału, zapewniającego komfort noszenia. Dodatkowo posiadają one hipoalergiczny klej, który nie podrażni nawet najdelikatniejszej skóry. W przypadku kinesiotapingu twarzy istotne jest także użycie taśmy o odpowiednim kształcie i szerokości. Warto wybierać więc wąskie taśmy, które zapewniają wszechstronność w aplikacji, ułatwiając ich właściwe naklejenie. W naszej ofercie dostępne są najwyższej jakości, gwarantujące bezpieczeństwo stosowania taśmy do kinesiotapingu twarzy!