Masujesz twarz, pracujesz nad mimiką twarzy, a budzisz się rano i masz wrażenie, że zmarszczki, nad którymi pracujesz, są wyraźniejsze?

To jest bardzo możliwe. Podczas snu niestety, śpiąc na brzuchu lub boku dociskamy bardzo mocno twarz do poduszki, co powoduje tzw. zmarszczki senne.

Nasz sen trwa dobre kilka godzin, przez co przez te wiele godzin nasza skóra jest zmarszczona w okolicy czoła, oka, policzków, ust czy brody.

Budzimy się opuchnięte, „pogniecione”, „poodbijane”.

Często również bywa tak, że te zmarszczki, które widzisz na swojej twarzy to właśnie zmarszczki, które tworzą się nie za dnia, ale właśnie w nocy!

Zmarszczki takie są oporne na pracę, ponieważ w nocy tworzą się „od nowa” i co gorsze, pozycja w jakiej śpimy sprzyja ich utrwalaniu.

 

Większość z nas uwielbia spać na brzuchu lub na boku. Sama jestem jedną z tych osób. Najlepiej byłoby spać na plecach, jednak ta pozycja nie jest tak lubiana, jak ta na boku. A ta z kolei sprawia, że dosłownie miażdżymy naszą twarz.

Długo myślałam, co mogę zrobić, aby nie budzić się z widocznymi odgnieceniami oraz opuchlizną na całej twarzy.

 

I tak powstała poduszka antyzmarszczkowa. Praca nad nią kosztowała mnie dużo cierpliwości i wytrwałości, ale się udało! Powstała piękna i funkcjonalna poduszka antyzmarszczkowa w kształcie motylka. Jest wykonywana w 100% w Polsce z najwyższej jakości produktów. Produkt dosłownie tworzony handemade w polskiej pracowni.

 

Poduszka jest wypełniona łuską gryki, która pochodzi z certyfikowanej uprawy.

Zależało mi, aby to była łuska gryki, ponieważ ma ona fantastyczne właściwości.

 

Zalety poduszek z łuską gryki:

  • Możliwość regulacji twardości poduszki,
  • Niweluje bóle głowy oraz kręgosłupa,
  • Poprawa jakości snu,
  • Łuska gryki nie nagrzewa się, dzięki czemu ma właściwości antypotowe,
  • Hamuje rozwój roztoczy, jest hipoalergiczna,
  • Ułatwia zasypianie, przyjemnie szeleści podczas układania,
  • Jest ekologiczna i ekonomiczna,
  • Łuska gryki jest biodegradowalna.

Warto dodać, że to właśnie dzięki możliwości regulacji twardości poduszki, dopasuje się ona idealnie do odcinka szyjnego kręgosłupa. Budzimy się wyspane, bez obrzęków, bez bólu szyi, bez odgnieceń i nie utrwalamy powstałych zmarszczek.

Poduszka zbiera same fantastyczne opinie! Panie są bardzo pozytywne zaskoczone jakością snu, jaką zyskały dzięki niej. Nie budzą się opuchnięte i „odciśnięte” na twarzy.

Często zdarza się również, że poduszka kupowana jest jako prezent dla kogoś (swoją drogą, fantastyczny pomysł), a potem ta sama osoba wraca i kupuje poduszkę dla siebie.

 

Poduszkę przeciwzmarszczkową, która poprawi Twój komfort snu, znajdziesz w trzech pięknych kolorach w moim sklepie www.mrsbrush.pl

 

Znajdziesz w nim również masażery do twarzy, cudne kosmetyki, a także szczotki do masażu ciała na sucho.

Zapraszam Cię również na mój Instagram @mazgajevska, gdzie znajdziesz dużo motywacji i wskazówek odnośnie do masażu twarzy.

 

Codzienny masaż twarzy, odpowiednie nawodnienie i sen przyniosą Ci na pewno fantastyczne efekty. Nie zapomnij również, aby rozciągać całe ciało, dbać o prawidłową postawę ciała. Musisz być systematyczna. Dbaj o wymienione powyżej aspekty, ponieważ gdy zadbasz o nie, efekty pojawią się dużo szybciej niż myślisz.

Tego Ci życzę!